M. Trnávka – Jevíčko 1:4 (1:1)

Sestava: Trávníček – Jedlinský, Jakab, Schuppler, Vybral – Červinka, Deutsch (82. Fisheriuk),
Václavek (K), Seknička – T. Klein, Linhart

Branky: 19. Červinka, 76. Václavek, 86. 90. Fisheriuk

ŽK: 34. Jakab, 79. Václavek, 90. Jedlinský

Na první zápas jarní části sezóny 2022/23 fotbalisté Jevíčka nemuseli jezdit až tak daleko neboť jeli pouze do M. Trnávky na sousedské derby. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kdy obrana hostu zapomněla na osamoceného Marklíka a ten zvládl míč dostat za záda gólmana. Na vyrovnání skóre diváci nemuseli čekat moc dlouho, jelikož v 19. minutě se prosadil Tomáš Červinka, který zakončil pohlednou akci po ose Seknička-Linhart. Fanoušci, kterých mimochodem nebylo málo (podle zápisu 150), se další branky do poločasové přestávky nedočkali, a tak oba týmy odcházeli do šatny v remízovém stavu. V druhém poločase došel domácím dech a hosté začali dominovat. Z trvalého tlaku se rodily šance, ale pokaždé bylo něco proti, jednou to byla branková konstrukce, nebo pozorný obránce na brankové čáře, po druhé to byla i trocha smůly, jako když Schupplerova střela se těsně stočila mimo bránu. V 76. minutě stál na správném místě Václavek a přesnou dorážkou poslal Jevíčko do vedení. Trenér Továrek v 82. minutě poslal na hrací plochu novou posilu, kterou je Fisheriuk Mykhailo a ten prožil skvělou premiéru, když po čtyřech minutách vstřelil tečí Václavkovy střely svůj první gól. A v poslední minutě zakončil rychlý brejk a přesnou přihrávku Červinky křížnou střelou opět Fisheriuk Mykhailo.


Příští víkend čeká Jevíčko na domácí půdě zápas proti Hornímu Újezdu.